Doğanşar Otobüs Bileti

Doğanşar Seferi Yapan Firmalar
Doğanşar Hakkında

Doğanşar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sivas’ın en güzel yönlerinden olan, Doğanşar otobüs bileti satan firmaları, Doğanşar otobüs bilet fiyatları, Doğanşar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Sivas, Doğanşar

İlçede yapılan kazı çalışmalarında bölgede kale kalıntılarına ve Romalılar dönemine ait olan paralar bulunmuştur. Ayrıca bu kazılarda ortaya çıkan diğer tarihi eserler de bu bölgenin geçmişinin çok uzun yıllara dayandığını göstermektedir.  Kabile eşyalarının bulunması da tarih öncesi dönemde de bu bölgenin bir yerleşim yeri olarak kullanıldığını göstermektedir. Bölgeden çıkan tarihi eserler Sivas ve diğer illerdeki müzelerde sergilenmektedir. Bütün bunların yanında ilçede çok sayıda tarihi kale de bulunmaktadır.

İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Çok çeşitli ürünlerin yetişmesi bölgenin mutfağını da zenginleştirmiştir. Bal helvası, bulgur köftesi, şalgam çorbası ve Madımak yemeği gibi bu yöreye ait olan yemekleri yerinde tatmanızı öneririz. Aynı zamanda bölgede balcılık da yapılmaktadır. Her yıl Temmuz ayında ilçede Bal Festivali düzenlenmektedir. 


Doğanşar’da Gezilecek Yerler

·         Dipsiz Göl: Volkanik bir göldür. Derinliğinin bilinmemesi nedeniyle bu adı almıştır. Doğanşar otobüs bileti alarak bu ilginç gölü yerinde görmenizi tavsiye ederiz.

·         Mezgitli Yaylası: genelde kerpiç evlerin olduğu bu yayla ilçeye yaklaşık 20 km uzaklıktadır.

 

En Çok Tercih Edilen Doğanşar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus