Doğanşehir Otobüs Bileti

Doğanşehir Seferi Yapan Firmalar
Doğanşehir Hakkında

Doğanşehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Doğanşehir otobüs bileti satan firmaları, Doğanşehir otobüs bilet fiyatları, Doğanşehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Malatya, Doğanşehir

En önemli geçim kaynağı tarım olan bu şirin ilçe aynı zamanda çok sayıda tarihi ve turistik esere de sahiptir. En önemli tarım ürünleri elma ve kayısıdır. İlçede bulunan mahallelerde hala gelenek ve görenekler devam ettirilmektedir. Geleneksel el sanatlarını bu mahalle aralarında görmeniz mümkün. 


Doğanşehir’de Gezilecek Yerler

·         Sulu Mağara: Mağara SİT alanı ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Mağarada bulunan sarkıt ve dikitler doğal bir güzellik oluşturmaktadır. Jeolojik yapısıyla da araştırmacıların uğrak yerlerinden biri de bu mağara. Ayrıca mağaranın içindeki özel havanın astım hastalarına iyi geldiği de söylenmektedir.

·         Roma Sur Kalıntıları:  İlçenin etrafını saran ve Roma döneminden kalan bu sur kalıntılarını görmenizi öneririz.

·         Sürgü Kasabası Mesire Yeri: Bu mesire yerine ulaşımın kolaylığı nedeniyle sürekli olarak canlılığını korumaktadır. Ayrıca burada bulunan alabalık çiftliği de bu lezzeti yerinde tatmak isteyenlerin akınına uğramaktadır. Bölge halkı burada piknik yapmakta ve aileleriyle doğal güzelliklerin keyfini çıkarmaktadır.

Doğanşehir otobüs bileti alarak bölgenin tüm bu güzelliklerini yerinde görme fırsatına sahip olabilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Doğanşehir Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus