Doğanyol Otobüs Bileti

Doğanyol Seferi Yapan Firmalar
Doğanyol Hakkında

Doğanyol Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Doğanyol otobüs bileti satan firmaları, Doğanyol otobüs bilet fiyatları, Doğanyol otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Doğanyol, Malatya

Malatya’nın en doğusunda bulunan bu ilçenin batısında Pötürge ilçesi bulunmaktadır. Aynı zamanda Diyarbakır, Elazığ ve Adıyaman ile komşu olması bölgenin önemli özelliklerinden biridir. İlçenin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmasının dışında Malatya’dan önce Adıyaman ve Diyarbakır’a da bağlanmıştır. Bu özelliği nedeniyle çok kültürlü bir yapısı vardır. Bu çok kültürlü özelliğini köylerde ve mahallerinde hala görmek mümkündür.   Gelenek ve göreneklerini yaşatan bu ilçe sakinleri çok kültürlü bir yapıda olmalarına rağmen yüzyıllardır beraber yaşamaktadırlar.

Yerel halk genel olarak tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Temel tarım ürünü ise kayısıdır. Bölgede bulunan Karakaya Barajı ilçenin dinlenme yeri olmasının dışında bu verimli arazileri sulamaktadır. Sulak bir arazi üzerinde olması, verimli tarım arazilerine sahip olması ve tarımda makineleşmenin getirisiyle çıkan ürünlerde verim artmış, hem yurt içi hem de yurt dışında ihraç edecek konuma gelmiştir.

Siz de Doğanyol’u görmek istiyorsanız, Doğanyol otobüs bileti alarak bu şirin ilçeyi görme fırsatını yakalayabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Doğanyol Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus