Doğubayazıt Otobüs Bileti

Doğubayazıt Seferi Yapan Firmalar
Doğubayazıt Hakkında

Doğubayazıt Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ağrı’nın en güzel yönlerinden olan, Doğubayazıt otobüs bileti satan firmaları, Doğubayazıt otobüs bilet fiyatları, Doğubayazıt otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Enlerin Yurdu: Doğubayazıt

Türkiye’nin, Iğdır’la birlikte doğu sınırını oluşturan ilçesi Doğubayazıt’ın bağlı olduğu Ağrı ili merkezine uzaklığı 95 kilometre kadardır. Ağrı ilçeleri arasında en gelişmiş ilçe olarak gösterilebilecek olan Doğubayazıt’ın İran sınırına uzaklığı 25 km’dir. İlçedeki yerleşim Urartular (M.Ö. 8.-7. yy) dönemine kadar gitmektedir. Tarih boyunca çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan Doğubayazıt’ta birçok millete ait kalıntılar bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin en yüksek noktası olan Ağrı Dağı da bu ilçe sınırları içindedir. 


Doğubayazıt’ın Gezilecek Yerleri

İç ve dış turizme katkı sağlayan ilçelerden olan Doğubayazıt’ın başlıca görülmesi gereken yerleri şu şekilde sıralanabilir:

Genel itibariyle konumu ve şartları dolayısıyla ziyaretçilerine görsel açıdan birçok görülmeye değer fotoğraf sunan Doğubayazıt’ta Ağrı Dağı, meteor çukuru ve buz mağarası doğal oluşumlar olarak dikkat çeker. Beyazıt Kalesi, İshak Paşa Sarayı, Eski Beyazıt Cami, Giriktepe Urartu kalıntıları ise ilçenin tarihi zenginliklerindendir. Nuh’un Gemisine ev sahipliği yaptığına inanılan Ağrı Dağı’nda, kar mevsiminde kayak turizmi de yapılmaktadır.

121 bin olan nüfusunun 3’te 1’i köylerde yaşar. İlçe ve köylerinde turizm ve ticaret yaygındır. Sınıra yakın olması nedeniyle yurt içi ve dışı ticaret yaygındır. Ticaret ve turizme olan katkılarından başka temel geçim kaynağı hayvancılıktır.

 

En Çok Tercih Edilen Doğubayazıt Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus