Eceabat - Bayrampaşa Otobüs Bileti

Eceabat Hakkında
Eceabat Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çanakkale’nin en güzel yönlerinden olan, Eceabat otobüs bileti satan firmaları, Eceabat otobüs bilet fiyatları, Eceabat otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çanakkale, Eceabat

Yüzölçümü 430 kilometrekare olan Eceabat, Çanakkale´nin bir ilçesidir. Nüfusu yaklaşık on bindir. Çanakkale Boğazı civarında kurulan ilçenin eski adı Maydos´tur. Çanakkale Savaşı´nın önemli bir kısmı Eceabat sınırları içerisinde gerçekleşmiştir. Eceaabat´ın bugünkü sınırları dahlinde Traklar (Balkanlardan gelen bir kavmin kolu) kurduğu irili ufaklı pek çok eski yerleşim merkezi bulunmaktadır. Ecaabat´a bir zamanlar, Foça, Milet ve Midilli göçmenlerinin de yerleştiği düşünülmektedir. Bölgeye bir dönem Persler, Atinanılar ve Spartalılar hükmetti.1354´te Orhan Gazi çağında Osmanlı topraklarına katıldı. 


Eceabat´ta Gezilecek Yerler

                    Sestos: Eceabat´a 4 kilometre uzaklıkta yer alır. Yalova köyündedir. Akbaş limanının güneyinde konuşlanmıştır. Kilitbahir Kalesi Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılırken, Sestos kalesinin taşlarından faydanıldığı söylenir.

                    Bigalı Kalesi: Eceabat´a 5 kilometre uzaklıkta yer alır. 1807 yılında III. Selim zamanında yapımına başlanmış fakat II. Mahmud döneminde bitirilmiştir. Kalede Sestos´un taşları kullanılmıştır. Eceabat otobüs bileti aldıktan sonra mutlak surette ziyaret edilmesi gerekir.

                    Seddürbahir Kalesi: IV. Mehmet çağında, 1659 yılında, Frenk Ahmet Paşa´nın oğlu Mustafa Ağa´ya yapılması için salık verilmiştir.

En Çok Tercih Edilen Eceabat Rotaları
Bayrampaşa Hakkında

Bayrampaşa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un en güzel yönlerinden olan, Bayrampaşa otobüs bileti satan firmaları, Bayrampaşa otobüs bilet fiyatları, Bayrampaşa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


İstanbul, Bayrampaşa

Kuzeyinde Gaziosmanpaşa, güneyinde Zeytinburnu, batısında Esenler ve doğusunda Eyüp ile çevirili olan Avrupa yakasında bulunan Bayrampaşa ilçesi,  İstanbul’un nüfus yoğunluğu en fazla olan ilçelerinden biridir. Ekonomisi önceleri tarıma dayansa da, yoğun göç alması ile birlikte sanayi ve ticaretin yapıldığı bir yer olmuştur.  Ağır bir sanayisi olmayan Bayrampaşa’da sanayi genel olarak alet üretimi ,tekstil, elektronik parça üretimi gibi alanlarda yoğunlaşmıştır. Böylece eski görüntüsünden uzaklaşıp modern bir ilçe statüsüne kavuşmuştur.


Bayrampaşa’da Gezilecek Yerler

·         Bayrampaşa Şehir Parkı: Parkada olarak da bilinen bu park, Türkiye’nin en büyük parkı durumundadır. İçinde lunapark, piknik yerleri, kafeler, hayvanat bahçesi, amfi tiyatro, çarşı, at çiftliği gibi her kesime ait bir şeylerin bulunduğu  bir park. Bayrampaşa otobüs bileti alarak kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu park, Bayrampaşa’ya gelindiğinde görülmeden gidilmemesi gereken yerlerden biri.

·         Sihirli Buz Müzesi:  İskandinav heykeltıraşlar tarafından yaptırılmış buz heykelleri, -5 derece soğukta kutup atmosferi yaratan ilginç ortamı, yapay kuzey ışıkları, tarihi Viking yaşamını görebileceğiniz özellikleri ile bölgenin en önemli müzesi konumunda.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus