Edirne - Beykoz Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Beykoz Hakkında

Beykoz Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


İstanbulun en güzel yönlerinden olan, Beykoz otobüs bileti satan firmalarıBeykoz otobüs bilet fiyatları, Beykoz otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.   Beykoz İstanbul


Beykoz Kocaeli Yarımadası’nın batısında yer alan İstanbul’un en güzel ilçelerinden biridir. Beykoz Cumhuriyetin ilk dönemlerinden beri sanayi ile gündeme gelen bir ilçedir. Bu yüzden zaman içerisinde fabrikalar çoğalmış ve ilçede yaşayan kesimde genellikle işçikesim olmuştur. Ancak son yıllarda merkezlerin çok kalabalık olması ve ilçenin her geçen gün gelişmesi ile üst gelir seviyesindeki kişilerin de tercih ettiği bir yer olmuştur. İlçenin Akdeniz iklimi ile Karadeniz ikliminin karışımı olan geçiş tipiklim hüküm sürer. Kışlar yağışlı yazlar ise çok fazla olmamak kaydıyla sıcak geçer. İlçenin doğal bitki örtüsünü fındık, ıhlamur, gürgen gibi ağaçlar oluşturur. İlçenin tarihini inceldiğimizde M.Ö 700’lü yıllara kadar hakkında bilgiye ulaşabiliyoruz. İlçede Kaymakdonduran Çeşmesi, İskender paşa camii, Anadolu Hisarı, Küçüksu Kasrı gibi pek çok tarihi mekânı temin ettiğiniz Beykoz otobüs bileti ile gidip ziyaret edebilirsiniz.Beykoz’a nasıl gidilir?


İlçeye diğer ilçelerden kalan dolmuşlarla, otobüslerle, ayrıca Beykoz – Yeniköy tekneleri ile deniz yolu ile ulaşabilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Beykoz Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus