Edirne - Beylikdüzü Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Beylikdüzü Hakkında
Beylikdüzü Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan, Beylikdüzü otobüs bileti satan firmaları, Beylikdüzü otobüs bilet fiyatları, Beylikdüzü otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


İstanbul, Beylikdüzü

İstanbul’un batısında yer alan Beylikdüzü ilçesi, doğusunda Avcılar batısında Büyükçekmece ve kuzeyince Esenyurt vardır. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Beylikdüzü’nün ilk konukları Helenlendir. Daha önce “Garden” ve “Kavaklı” isimlerini alan Beylikdüzü birçok tarihi kalıntılar barındırmaktadır. Beylikdüzü Otobüs Bileti satın alarak kolayca ulaşabileceğiniz ilçede; birçok alışveriş merkezleri, spor tesisleri, Ambarlı Limanı, ülkemizin en önemli fuar alanlarından TÜYAP ve fabrikalar bulunmaktadır. 


Beylikdüzü Alışveriş Merkezleri

 • Beylikdüzü Migros AVM
 • Perla Vista AVM
 • Beylicium Alışveriş Merkezi
 • İstanbul Outlet Park
 • Paradise AVM
 • White Corner AVM
 • Darty Beylikdüzü
 • Koçtaş Beylikdüzü 
 • Beylik Pazarı
 • Stars AVM
 • Atrium Çarşı


Beylikdüzü Tarihi ve Gezilecek Yerler

Beylikdüzü Otobüs Bileti satın alın ve bu ilçenin güzelliklerini yerinde keşfedin. Beylikdüzü’nde gezebileceğiniz yerler ise şu şekilde;

-          Beylikdüzü TÜYAP Fuarı

-          Sultan Süleyman Kervansarayı

-          Büyükçekmece Köprüsü

-          Enverpaşa Köşkü

-          Fatih Camii

-          Tepecik Çamlık Piknik Alanı

 

En Çok Tercih Edilen Beylikdüzü Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus