Edirne - Bor Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Bor Hakkında

Bor Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Niğde’nin en güzel yönlerinden olan, Bor otobüs bileti satan firmalarıBor otobüs bilet fiyatlarıBor otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bor, Niğde iline bağlı bir ilçedir. İlçe topraklarının çoğunluğu Obruk Platosu’nda yer almaktadır. Üç tarafı dağlarla çevrili olan ilçenin rakımı 1100 metredir. Oldukça eski bir tarihi olan Bor ilçesinin ilk yerleşim zamanı Hitit İmparatorluğu’na kadar uzanmaktadır. 1071 Malazgirt zaferiyle beraber Türklerin topraklarına geçmiş olan ilçede Cumhuriyet döneminde Arnavutluk, Bulgaristan ve Yunanistan’dan göç eden Türkler yerleştirilmiştir. İlçe sakinlerinin başlıca geçim kaynakları halıcılık, dericilik ve tarımdır. İlçenin arazisinin engebeli olmasından kaynaklı tarım yapılamaması sonucunda ilçe dışarıya göç vermeye başlamıştır.


Bor’a Nasıl Gidilir?

Bor ilçesi Niğde il merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunur. Engebeli araziye sahip Bor ilçesine gitmek isteyenlerin Bor otobüs bileti satın almaları onların konforlu ve rahat bir ulaşımla buraya varmaları için yeterlidir.


Bor’da Gezilecek Yerler

Tarihi eskilere dayanan bu ilçeye gittiğinizde mutlaka Kemerhisar (Tyana)’ı ziyaret etmeniz önerilir. İlçe merkezine 1 kilometre uzaklıkta bulunan bu antik kentte ilk yerleşimin milattan önce 5-6. yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir.  Hititlerin Tuvanuva dediği bu bölge, Romalılar tarafından Tyana olarak anılmıştır. 

En Çok Tercih Edilen Bor Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus