Edirne - Çatalca Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Çatalca Hakkında

Çatalca  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


İstanbul’un en güzel yönlerinden olan, Çatalca otobüs bileti satan firmalarıÇatalca otobüs bilet fiyatlarıÇatalca otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Çatalca İstanbul


Çatalca İstanbul’un en büyük ilçesidir aynı zamanda İstanbul’un batı sınırında bulunur. 1924 yılında vilayet merkezi yapılan ilçeye 1926 yılında tekrar ilçe statüsü verilmiş ve İstanbul’a bağlanmıştır. Çatalca’nın tarihi geçmişi araştırıldığında ilk çağlardan beri yerleşim yeri olarak kullanıldığı, roma dönemi, Bizans dönemi, Osmanlı imparatorluğu gibi büyük medeniyetlere ev sahipliği yaptığını ve günümüze kadar bu özelliğini koruduğunu görüyoruz. İlçenin sahil uzunluğu 135 km’dir. Sınırları içerisinde bulunan Durusu Gölü ve Büyükçekmece Baraj Gölü’nden İstanbul’un su ihtiyacını karşılamaktadır. 2013 yılı bilgilerine göre ilçede okuryazarlık oranı %99’dur. Satın aldığınız Çatalca otobüs bileti ile bu güzel ilçeye gidip Osmanlı döneminden kalan tarihi eserleri ve ilçe içerisinde bulunan pek çok sosyal tesisi gezebilirsiniz. 


Çatalca’ya nasıl gidilir ?


İlçeye ulaşım için otobüs seferlerini kullanabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çatalca Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus