Edirne - Doğankent Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Doğankent Hakkında

Doğankent  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun’un  en güzel yönlerinden olan, Doğankent  otobüs bileti satan firmaları, Doğankent otobüs bilet fiyatları, Doğankent otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Doğankent’e Nasıl Gidilir?

Giresun’un ilçelerinden birisi olan Doğankent’in şehir merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 1 saatlik mesafededir.  İlçe Çanakçı ve Güce ilçelerine de komşudur. Dolayısıyla hem şehir merkezinden hem de komşu ilçelerden Doğankent otobüs bileti bulmak mümkündür.  İlçe nüfusu geçmiş tarihlere göre giderek azalmaktadır. Çünkü düzenli olarak Marmara Bölgesi’ne göç veren bir ilçedir. Eski isimleri arasında Manastırbükü ve Harşit isimleri yer almaktadır. 


Doğankent Tarihi ve Görülecek Yerler

İlçe yeşilin ve mavinin tonlarının bir arada bulunduğu doğal güzelliklere sahip bir ilçedir. Ayrıca tarihi Roma Dönemi’ne kadar indiği için tarihi zenginlikleri de boldur. Ayrıca ilçe bir dönem Rus hakimiyetine  de girdiği için, farklı kültürleri barındırmış dönemleri ile oldukça etkileyici bir bölgedir. İlçe tipik Karadeniz iklimine sahiptir ve Karadeniz Bölgesi’nin bir çok yerinde olduğu gibi burada da fındık üretimi boldur.  Bölgede yayla turizmi de oldukça gelişmiştir. Özellikle yaz döneminde farklı şehirlerden ya da bölgenin yerel halkından bir çok insan yaz dönemini yaylalarda serin bir şekilde geçirmektedir. 

En Çok Tercih Edilen Doğankent Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus