Edirne - Ezine Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Ezine Hakkında
Ezine Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çanakkale’nin en güzel yönlerinden olan, Ezine  otobüs bileti satan firmaları, Ezine otobüs bilet fiyatları, Ezine otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çanakkale, Ezine

727 kilometrekarelik bir alana sahip olan Ezine´nin Nüfusu yaklaşık 32 bindir. Çanakkale merkez ilçesi dahil olmak üzere, Çanakkale´nin en büyük beşinci ilçesi olarak kabul edilir. Marmara Bölgesi sınırları içerisinde kalır. Çanakkale-İzmir karayolu Ezine´den geçer. Bu bakımdan Ezine otobüs bileti aramaya pek çok kez lüzum kalmaz. Çanakkale şehir merkezine 42 kilometre uzaklıkta yer alır. Batıda Ege Denizi, doğuda Bayramiç güneyde ise Ayvacık´a komşudur. Çanakkale, Ezine´nin kuzeyinde kalır. Ezine bölgesinin mezozik çağda teşekkül ettiği düşünülmektedir. Bu fikre varmadaki en önemli unsurlar; kurşun, kireç taşı, mermer ve demir gibi jeolojik bulgulardır. Ezine ve çevresi bunun yanı sıra volkanik büyük bir kütle üzerinde yer alır. Düzlük bir ova üzerine kurulmuş olan Ezine´nin etrafı alçak tepelerle çevrilidir. Ezine ilçe merkezinin Ege Denizine maalesef kıyısı bulunmamaktadır. Ezine ilçesinin sınırları dahilinde yaklaşık 40 km´lik sahil şeridi mevcuttur. Kestanbol Kaplıcası, tüm dünyada meşhur bir jeotermal merkezidir. 


Ezine´de Gezilecek Yerler

                    Ezine Plajı

                    Geyikli Plajı

                    Aktaş Plajı

                    Tavaklı Plajı

                    Troas Antik Kenti

                    Abdurrahman Camii

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus