Edirne - Gelendost Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Gelendost Hakkında

Gelendost Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Gelendost otobüs bileti satan firmalarıGelendost otobüs bilet fiyatlarıGelendost otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Göller Yöresi’nde yer alan Gelendost, Isparta’ya bağlı bir ilçedir. Deniz seviyesinden 940 m yüksekte bulunan Gelendost,  624 kilometrekarelik bir yüzölçümüne ve yaklaşık 16.000 kişilik bir nüfusa sahiptir.  Başlıca geçim kaynağı tarım ve meyvecilik olan Gelendost, lezzetiyle nam salan elmasıyla “Türkiye’nin elma bahçesi” unvanını fazlasıyla hak etmektedir. 


Gelendost’a Nasıl Gidilir?

Isparta’nın kuzeydoğusunda yer alan Gelendost ilçesi, Isparta şehir merkezine 80 km mesafede konumlanmıştır ve güneyinde Akdeniz Torosları, batısında ise Eğirdir Gölü ile komşudur. Isparta’nın bu şirin ilçesine Gelendost otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlayabilir ve tarihi atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz. 


Gelendost’ta Gezilecek Yerler

1176 yılında Türklerin galibiyetiyle sonuçlanan ve tarihin en büyük meydan savaşı olma özelliği taşıyan Miryokefalon Savaşı’na ev sahipliği yapan Gelendost, tarihi bir atmosfere sahiptir. 1223 yılında Eğirdir Gölü kıyısında inşa edilen ve Kudret Hanı veya Gelendost Hanı olarak da bilinen Ertokuşhan Kervansarayı ile Selçuklular Dönemi’nden kalma Afşar Camii ve tarihi Afşar Köprüsü bu güzel ilçenin görülmeye değer yapılarındandır.

 

En Çok Tercih Edilen Gelendost Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus