Edirne - Gölcük Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Gölcük Hakkında

Gölcük Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, Gölcük otobüs bileti satan firmaları, Gölcük otobüs bilet fiyatları, Gölcük otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kocaeli, Gölcük

Eski Roma dönemine kadar ulaşan tarihi ile Kocaeli’ne 88 km mesafede olan Gölcük Samanlı Dağ’ı eteğindeki yeşilin ve mavinin buluşma yeri olarak bilinmektedir. İstanbul ve Ankara’ya yakın olmasının yanı sıra her ilden kolaylık Gölcük otobüs bileti ile ulaşılmaktadır. Yarımca kirazı, Değirmendere fındığı ilçenin en ünlü ürünlerindendir. “Yazlık” Beldesine ait Kadırga Mesire alanı, Kavaklı-Değirmendere-Halıdere-Ulaşlı Sahil Şeridi ve Sosyal Tesisleri de ilçenin güzelliklerindendir. 


Gölcük Gezilecek Yerler   

Bir hafta sonu kaçamağı ile bu ilçeye Gölcük otobüs bileti alarak kolaylıkla ulaşabilir ve keyfini çıkarabilirsiniz. Gölcük’te mutlaka görmeniz gereken yerler ise;

-          Sultan Baba Türbesi

-          Çınarlık Meydanı

-          Kadırga Mesire Alanı

-          Gölcük Deniz Müzesi

-          Yarhisar Gemi Müzesi

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus