Edirne - Halfeti Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Halfeti Hakkında
Halfeti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Şanlıurfa´nın en güzel yönlerinden olan, Halfeti otobüs bileti satan firmaları, Halfeti otobüs bilet fiyatları, Halfeti otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Şanlıurfa, Halfeti

Halfeti, Şanlıurfa şehrine bağlı bir ilçedir. 468 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Şanlıurfa´nın batı tarafında kalmaktadır. Elimizdeki bilgilere göre ilçenin en eski adı, ´´Şitamrat´´tır. Ona bu adı Asurlular vermiştir. Bu topraklarda Asurlulardan sonra hüküm sürmeye başlayan Yunanlılar ise bölgeye ´´Urima´´ adını takmışlardır. Süryanilerin ise Hesna the Romaye adını verdikleri bilinmektedir. Görüldüğü izere ilçenin mazisi bir hayli eskidir. Asurlular, Araplar, Yunanlılar, Romalılar ve Bizanslılar bir dönem Halfeti´yi yerleşim alanı olarak kullanmıştır. Halfeti ilçesi, Şanlıurfa şehir merkezine yaklaşık 120 km mesafede bulunmaktadır. Yıl itibariyle ilçeye bağlı 34 mezra ve 35 köy mevcuttur. Birecik Barajı´nın yapılmasının ardından Halfeti ahalisinin pek çoğunun arazisi sular altında kalmıştır. Devlet, mağduriyetleri gidermek adına ´´Karaotlak´´ adında yeni bir yerleşim alanı oluşturmuş, ilçeyi zamanla buraya taşımıştır. İlçe sınırları içerisinde yer alan Eskihalfet denen, bir kısmı sular altında kalmış bölge, yavaş yavaş turistik bir bölgeye dönüştürülmektedir. Halfeti halkı geçimini ekseriyetle tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Halfeti otobüs bileti Şanlıurfa şehir merkezinden kolaylıkla temin edilebilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Halfeti Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus