Edirne - Hendek Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Hendek Hakkında
Hendek Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sakarya´nın en güzel yönlerinden olan, Hendek otobüs bileti satan firmaları, Hendek otobüs bilet fiyatları, Hendek otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sakarya, Hendek

Hendek, Sakarya sınırları içerisindeki en eski yerleşim yerlerinden biridir. Küçük bir kısmı Karadeniz Bölgesinde, kalan kısmı ise Marmara Bölgesinde yer almaktadır. 1907 senesinde belediye olan Hendek, 1954 yılında ilçe olmaya lâyık görülmüştür. İlçeye bağlı 20 mahalle, 70 köy ve 1 adet belde bulunmaktadır. 2014 ADNKS verilerine göre ilçenin nüfusu 76.664 kişi olarak belirlenmiştir. Meşhur Fransız gezgin Jean-Baptiste Tavernier, Evliya Çelebi´den önce Hendek´i ziyaret etmiştir. İzmit - Sapanca - Ada (pazarı) ve Hendek rotasını takip eden seyyah, seyahatnamesinde yaşadığı hatıralardan bahsetmiştir. Verdiği bilgilere göre Hendek, 17. yüzyılda bir tane kervansarayı olan küçük bir kasaba görünümündedir. Osmanlı Salnamelerine göre bu han/kervansaray Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılmıştır. Hendek´in topraklarının azımsanamayacak kadar büyük bir kısmını Hendek Ovası oluşturmaktadır. İlçede, Marmara Karadeniz iklimi arasında bir geçiş iklimi hakimdir. Deniz seviyesinden 175 metre yüksekte olan Hendek, Sakarya ilinin 10 metropol ilçesinden biri olarak değerlendirilmektedir. Marmara Bölgesinde olması sebebiyle Hendek otobüs bileti kolay bir şekilde elde edilebilmektedir.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus