Edirne - İvrindi Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

İvrindi Hakkında
İvrindi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, İvrindi otobüs bileti satan firmaları, İvrindi otobüs bilet fiyatları, İvrindi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Balıkesir, İvrindi

Yemekleriyle ünlü olan İvrindi, Balıkesir´in mühim ilçeleri arasında yer almaktadır. Farklı damak zevklerinin tadılabileceği İvrindi´de kelle peyniri adında bir gıda üretilmektedir; ki, bu peynir Türkiye´de çok iyi bir üne sahiptir. Manisa´yla sınırı olan İvrindi tarihsel bakımdan oldukça zengin bir geçmişe sahiptir. İvrindi incelendiğinde etrafında pek çok dağ olduğu görülür. Bu dağların arasında en çok öne çıkan kuşkusuz Kaz Dağları´dır. 5000 senelik bir maziye sahip olan İvrindi, dağlık bir alanda konuşlanmasından dolayı yeterince gelişememiştir. Buna rağmen ilçede yaklaşık 40 bin kişi yaşamaktadır. İvrindi ahalisi geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Özellikle arpagiller üretilir. Sadece kelle peyniri yenmek için bile İvrindi otobüs bileti alınabilir. Ayrıca Büyükılıca Köyü Kaplıcaları ve Yeşilköy Göleti de şayanı dikkattir. Özellikle halk bilimciler, İvrindi´yi ziyaret ederek bölgenin folkloru hakkında araştırmalar yapmaktadır. Buna bakılarak bölgenin ne denli mühim bir kültür hazinesi olduğunu anlamak mümkündür. 

İvrindi´de Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

 

                    Uludağ Balıkesir Turizm

                    Pamukkale Turizm

                    Metro Turizm

                    Varan Turizm

                    Efe Tur Balıkesir Turizm

En Çok Tercih Edilen İvrindi Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus