Edirne - Keles Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Keles Hakkında

Keles Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bursa’nın en güzel yönlerinden olan, Keles otobüs bileti satan firmalarıKeles otobüs bilet fiyatlarıKeles otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Keles Bursa

Ege Bölgesinin İç Batı Anadolu Bölümünün en kuzeyinde bulunan Uludağ yamaçlarına kurulmuş olan bu ilçede son yapılan nüfus sayımlarına göre 3636 kişi yaşamaktadır. İlçenin 36 köyü ve 6 mahallesi vardır. 

Keles Kültürel Özellikler

Keles ismi  Çağtay sözlüklerinde  ‘ bir tür kertenkele’ anlamına gelmektedir. Anadoluda birçok köy ve kasaba Keles ismini taşımaktadır. İlçenin tarihi incelendiğinde birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı,  Friglerin, Romalıların, Lidyalıların  Bizanslıların ve son olarakta  Osmanlı Devletinin bu topraklarda hüküm sürdüğü bilgisine ulaşıyoruz. İlçede ılıman iklim ile karasal iklim arası bir geçiş iklimi görülür. Yağışlar çoğunluklar ilkbahar ve kışın görülür. İlçenin bitki örtüsü, ardıç, gürgen, meşe gibi ağaçlardan oluşur. İlçede insanlar tarım ve hayvancılık ile geçinirler. Ayrıca orman ürünleri istihsali oldukça önemli bir geçim kaynağıdır. İlçe ekonomik bakımdan yeteri kadar gelişme sağlayamamıştır. Keles otobüs bileti satın alarak bu ilçeyi ziyaret edebilirisiniz. 

Keles’e nasıl gidilir?

İlçeye ulaşımı Bursa merkezden kalkan otobüs seferleri ile sağlayabilirisiniz.

En Çok Tercih Edilen Keles Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus