Edirne - Kozan Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Kozan Hakkında

Kozan  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kozan  otobüs bileti satan firmalarıKozan otobüs bilet fiyatlarıKozan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kozan
Otobüs Seferleri

Kozan Adana’nın ve Çukurova Bölgesi’nin en önemli ilçelerinden birisidir. Adana’ya yaklaşık 70km. uzaklıktadır. İlçe 1926 yılına kadar il olup daha sonra Adana ilçesi olduğu için diğer ilçelere göre daha fazla gelişmiştir. Ayrıca ilçede yer alan üniversitede ilçenin gelişimine büyük katkı sağlamaktadır.  Kozan’a Adana’dan ve tüm diğer illerden şehirler arası otobüsler kalkmaktadır. Gideceğiniz tarihi belirledikten sonra yapacağınız tek şey Kozan otobüs bileti alarak keyifli yolculuğunuza başlamaktır. 

Kozan
´da Gezilecek Yerler 
Kozan’ın özellikle tarihi evleri görülmeye değerdir.  İlçenin en önemli yiyeceği ise Adana merkezde olduğu gibi kebaptır. İlçeye gidiyorsanız ete doymadan dönmemeli bunun yanı sıra sarma, mantı gibi yöresel lezzetlerini de tatmalısınız. Yaverin Konağı, Tarihi Köprü, Sis Kalesi, Kilikya Manastırı, Burçak Kale gibi eserleri görebileceğiniz ilçede farklı kültürlerin bir arada nasıl da uyumlu olduğuna şahit olacaksınız. Özellikle kalelerinin fazlalığı ile ilçede geniş vakit ayırarak gezebilir, kebap yiyerek damak tadınızı şenlendirebilirsiniz.  Şehrin tarihi en erken Roma dönemine kadar tarihlenmekte olup daha öncesi için bir ize rastlanmamıştır. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus