Edirne - Mazıdağı Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Mazıdağı Hakkında

Mazıdağı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mardin in en güzel yönlerinden olan, Mazıdağı otobüs bileti satan firmaları, Mazıdağı otobüs bilet fiyatları, Mazıdağı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Mardin, Mazıdağı

Mardin il merkezinin 47 km. uzağında bulunan Mazıdağı, Mardin’in ilçelerinden bir tanesidir. Eski adı Şamrah olan ilçe adını aldığı Mazı Dağı’nın orta bölgesindeki düzlüklerde kurulmuştur. Deniz seviyesinden 1050 metre yükseklikte olması, bölgede karasal iklimin egemen olmasına neden olmaktadır. İlçedeki temel ekonomik faaliyetler tarım ve hayvancılıktır. İlçede 1993 yılına kadar fosfat yatakları işleten Sümer Holding’e ait bir tesis faaliyet göstermekteydi ve bu tesis ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlamaktaydı. İlçede eskiden beri önemli bir unsur olan el sanatları, günümüzde azalmakla beraber hala ekonomiye katkı sağlamaktadır. Ayrıca ilçede arıcılık, bağcılık ve tütüncülük ile uğraşan kişilerde bulunmaktadır. 

Mazıdağı’nda Gezilecek Yerler

Çok eski zamanlardan bugüne kadar ulaşmış Zambırhan ve Avrihan mağaraları ilçenin en eski tarihi mekanlarındandır. Bu mağaralar daha sonra kervanlar tarafından konaklanma yerleri olarak kullanılmıştır. İlçede ziyaret edilmesi gereken başka bir nokta Şamrah Kalesi’dir. Ayrıca, Bizanslılar tarafından ortaya çıkarılan ve işletilen gümüş madeni ve gümüşleri korumak için yapılan kale Şamrah Kalesi yakınlarında ziyaret edilebilir. Mazıdağı otobüs bileti alarak ilçedeki tarihi eserleri ve bölgeleri görebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Mazıdağı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus