Edirne - Orhaneli Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Orhaneli Hakkında

Orhaneli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bursa
’nın en güzel yönlerinden olan, Orhaneli otobüs bileti satan firmalarıOrhaneli otobüs bilet fiyatlarıOrhaneli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Orhaneli Bursa

İlçenin Rumca ismi Adrianos’ tur. Bursa’nın güneyinde engebeli düzlüklerde bulunur. 


Orhaneli Kültürel Özellikleri

İlçenin dağlık kesimleri ormanlık alanla kaplıdır. Ormanlık bölümde karaçam, kızılçam, meşe, kayın ve ardıç ağaçları bulunur. İlçede  Akdenizin ılıman iklimi ile beraber   Ege ve Marmara Bölgelerinin kara iklimi hüküm sürer. Ekonomisi tarım ve hayvancılığa bağlı olan ilçede  vişne ve çilek yetiştiriciliği  ilerlemiş ve bu ürünlerin yurtdışına ihraçları yapılmaya başlanmıştır. Ayrıca madencilik konusunda da zengin olan ilçede olvin, kalsit, krom, asbest, dolomit, mermer, talk, linyit, kireç taşı,  siyenit , feldspat gibi maden yatakları  bulunmaktadır. İlçenin  geçmişi Doğu Roma dönemine kadar dayanır, en son Osmanlı topraklarına katılması ile günümüze kadar gelmiştir. Yapılan nüfus sayımlarına göre ilçede kasaba ve köyler dâhil 24000 kişi yaşamaktadır. Bursa’nın bu güzel ilçesini satın aldığınız Orhaneli otobüs bileti ile ziyaret edebilirsiniz. 

Orhaneli’ye nasıl gidilir?

Bursa merkezden kalkan otobüs seferleri ile ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Orhaneli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus