Edirne - Pınarbaşı Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Pınarbaşı Hakkında

Pınarbaşı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kastamonu’nun en güzel yönlerinden olan, Pınarbaşı otobüs bileti satan firmaları, Pınarbaşı otobüs bilet fiyatları, Pınarbaşı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu,
Pınarbaşı

Pınarbaşı, kuzeyinde Cide, doğusunda Azdavay ve güneyinde Daday ile komşu olan Kastamonu ilçesidir. Kastamonu’nun en batısında yer aldığı için, Batı Karadeniz ve Marmara’yı merkeze bağlayan ilçe konumundadır. 

Pınarbaşı’da Gezilecek Yerler

·         Ilıca Şelalesi: Ilıca Köyüne yaklaşık yarım saat mesafede bulunan bu şelalenin boyu 10 metredir ve döküldüğü yerde dev kazanı da denilen  doğal bir havuz vardır. Şelalenin etrafı çok sayıda bitki ve ağaçlarla çevrilidir. Suyun debisinden dolayı çevre taşlarda doğal bir aşınma söz konusudur. Tüm bu güzellileri görmek için Pınarbaşı otobüs bileti almanız yeterli.

·         Horma Kanyonu: Kanyon, Meydandüzü’nden başlar Ilıca Şelalesi’nde sona erer. Bu kanyon, Zara Çayı üzerindedir ve suyun aşındırmasıyla etrafta çok sayıda çukur ve kazan oluşmuştur. Yöre halkı, eski dönemlerde bu kayaları oyarak su kanalı açmıştır.

·         Ilgarina Mağarası: İçinde mezar ve kilise kalıntıları bulunan bu mağaranın girişinde çok sayıda sarkıt ve dikit bulunmasından dolayı Avizeli Salon diye adlandırılmaktadır. Ayrıca mağarada M.Ö 2000 yılına ait kalıntılar, o dönemde bu mağarada insan yaşamının olduğunu göstermektedir.

 

En Çok Tercih Edilen Pınarbaşı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus