Edirne - Saraykent Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Saraykent Hakkında

Saraykent Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Yozgat ın en güzel yönlerinden olan, Saraykent otobüs bileti satan firmaları, Saraykent otobüs bilet fiyatları, Saraykent otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Yozgat,
Saraykent

Saraykent Yozgat il merkezine 71 km. uzaklıkta konumlanmış bir ilçedir. İlçe kuzeyde Kadışehri, batıda Sorgun, güneyde Sarıkaya ve doğuda da Akdağmadeni ilçeleri ile sınırlanmış durumdadır. Eski adı Karamağara olan ilçe, 1975 tarihinde ismi değiştirilerek ilçe yapılmıştır. Karasal iklim özellikleri görülen bölgede kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise kurak ve sıcak geçmektedir. İlçedeki temel ekonomik faaliyetler; tarım, hayvancılık ve besiciliktir. Ayrıca ilçede hazır beton, tekstil, un ve plastik kapı pencere alanında faaliyet gösteren 4 adet fabrika bulunmaktadır. Küçük sanayi sitesi ilçede aktif olmakla beraber, Saraykent ekonomisine pek bir katkı sağlayamamaktadır. İlçede çok sayıda kişi yurt dışında işçi olarak çalışmaktadır. İlçeye ulaşım sadece karayolu ile yapılabilmektedir. Yozgat il merkezinden ilçeye karşılıklı otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Saraykent ilçesine gezip görülebilecek çok fazla tarihi eser bulunmamaktadır. Roma İmparatorluğu’ndan kalma hamam ve hanların olduğu bölge ziyaret edilebilir. Bunun yanında, Sarayönü Han ve Divanlı Kayalıkları ziyaret edilen yerler arasındadır. Saraykent otobüs bileti alarak bu yapıları gezebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Saraykent Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus