Edirne - Şebinkarahisar Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Şebinkarahisar Hakkında

Şebinkarahisar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Şebinkarahisar otobüs bileti satan firmaları, Şebinkarahisar otobüs bilet fiyatları, Şebinkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Giresun,
Şebinkarahisar 
Şebinkarahisar, 1923 yılında il olmuş ancak 1933 yılında Giresun iline bağlanmıştır. Giresun il merkezine 118 km. uzaklıkta olan ilçe Kelkit Havzası içerisinde yer almaktadır. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bulunan ilçe buna rağmen Orta Anadolu Bölgesi’nin iklim özelliklerini taşımaktadır. Kışları soğuk ve karlı, yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Bölgenin dağlarla çevrili olması iç ve kıyı kesimler arasında farklı iklim olaylarının görülmesine neden olmaktadır. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılık üzerine kurulmuştur. Aralarında maden işletmesinin de olduğu 6 adet sanayi tesisi de ilçede faaliyet göstermektedir. Bölge “Şebin Cevizi” ile meşhurdur. 

Şebinkarahisar’da Gezilecek Yerler

Atatürk Evi- Müzesi: Yapım tarihi kesin olarak bilinmeyen yapı ahşap malzemeler kullanılarak yapılmıştır. 1924 yılında Atatürk Şebinkarahisar’a geldiğinde bu evde kalmıştır. Ev müze olarak hizmet vermektedir ve içerisinde 500 kitaplık bir Atatürk Kütüphanesi bulunmaktadır.

Meryem Ana Manastırı: İlçe merkezine 13 km. mesafede bulunan Kayadibi Köyü’nde bulunmaktadır. 4 katlı ve toplam 32 odadan oluşan yapı, moloz ve kesme taşlardan yapılmıştır. Şebinkarahisar otobüs bileti alarak bu eserleri görmeniz mümkündür.

 

En Çok Tercih Edilen Şebinkarahisar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus