Edirne - Şehitkamil Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Şehitkamil Hakkında

Şehitkamil Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Gaziantep in en güzel yönlerinden olan, Şehitkamil otobüs bileti satan firmaları, Şehitkamil otobüs bilet fiyatları, Şehitkamil otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Gaziantep,
Şehitkamil

1987 yılında ilçe olan Şehitkamil ilçesi, adını Gaziantep Savunması esnasında 14 yaşında şehit olan “Mehmet Kamil” den almaktadır. Kuzeyde Pazarcık, doğuda Nizip, batıda Nurdağı ve güneyde Şahinbey ilçeleriyle komşudur. Güneydoğu Anadolu ile Akdeniz Bölgeleri arasında konumlanmış olan ilçede bu iki bölgenin iklimi egemendir. Konumu itibariyle kuzeye ve batıya giden yolların kesiştiği yerde bulunan Şehitkamil, tarihi süreçte Hitit, Babil, Asur, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar ve Persler gibi önemli imparatorluklara ev sahipliği yapmıştır. İlçe halkının başlıca gelir kaynakları tarım ve hayvancılık olmakla beraber, el sanatları, ticaret ve turizm de önemli katkılar sağlamaktadır. 

Şehitkamil’de Gezilecek Yerler

Gaziantep’in en çok turist çeken ilçelerinden biri olan Şehitkamil’de gezilip görülmesi gereken yer sayısı oldukça fazladır. Hem tarihi hem de kültürel geziler düzenlenebilecek ilçe turizm açısından il ve ülke ekonomisine de katkılar sağlamaktadır. Şehitkamil otobüs bileti alarak görebileceğiniz yerler şunlardır;

·         Dülükbaba Ormanı

·         Sofdağı Yaylası

·         Ömer Ersoy Kültür Merkezi

·         Zeugma Mozaik Müzesi

·         Hasan Süzer Etnografya Müzesi

·         Ali Nacar Camii

·         Gaziantep Altın Çarşısı

·         Kendirli Kilise

 

En Çok Tercih Edilen Şehitkamil Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus