Edirne - Serinhisar Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Serinhisar Hakkında

Serinhisar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Serinhisar otobüs bileti satan firmalarıSerinhisar otobüs bilet fiyatlarıSerinhisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Serinhisar, Denizli’nin bir ilçesidir. 1988 yılına kadar Acıpayam ilçesine bağlı olan Serinhisar bu tarihten sonra ilçeye dönüşmüştür. Yine o zamana kadar ismi Kızılhisar iken o tarihten sonra Serinhisar ismini almıştır. Oldukça eski bir tarihe sahip olan Serinhisar’ın ilk yerleşim tarihinin milattan önce 1500-1400’lü yılları bulduğu düşünülmektedir. Bu ilçenin ilk isminin Karia olduğu tespit edilmiştir. 

Serinhisar’a Nasıl Gidilir?

Denizli – Antalya karayolunun 35. kilometresinde Karaağaç Ovası’nın kuzeyinde bulunan Serinhisar ilçesinin Deniz il merkezine uzaklığı 39 kilometredir. Komşu ilçeleri Acıpayam, Tavas, Honaz ve Denizli il merkezidir. Serinhisar otobüs bileti satın alarak buraya konforlu bir ulaşım sağlamanız mümkündür. 

Serinhisar’da Gezilecek Yerler,

Oldukça eski bir tarihe sahip olan Serinhisar ilçesinde ören yerleri, höyükler, savaş alanları, türbeler, tarihi mezarlar ve şehir kalıntılarına rastlamak mümkündür. Ayrıca Serinhisar Yatağan Kefe Yaylası’na gidip doğayla baş başa kalmayı da tercih edebilirsiniz. Bunların dışında burada Serinhisar Belediyesi’nin düzenlediği Leblebicilik, Bıçakçılık ve Kefe Yaylası festivali de bulunmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Serinhisar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus