Edirne - Siirt Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Siirt Hakkında
Siirt Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Türkiye’nin en güzel illerinden biri olan, Siirt otobüs bileti satan firmaları, Siirt otobüs bilet fiyatları, Siirt otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Siirt 
Siirt, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan M.Ö. 2000’li yıllarda Hititlerin hüküm sürdüğü ve eski adı “Seert” olan ilimizdir. Siirt’in içinde bulunduğu bölge Urartular, İskitler, Medler ve Persler’e de ev sahipliği yapmıştır. Siirt; yaylaları, kaplıcaları, mağaraları ve tarihi eserleri ile benzersiz şehirlerimizden biridir. 

Siirt Gezilecek Yerler  
Bu eşsiz ilimize ulaşmak için, Siirt otobüs bileti ile seyahat rotanızı çizip, tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde listeledik;

-          Derzin Kalesi

-          Veysel Karani Türbesi

-          Finik Kalesi

-          Sağlarca (Billoris) Kaplıcası

-          Siirt Mağaraları

-          Siirt Saat Kulesi

-          İrun Kalesi

-          İbrahim Hakkı Türbesi

-          Sağlarca Kaplıcası

-          Botan Mağaraları

-          Kormas (İnce Kaya) Kalesi

-          Ulu Camii (Çinili Minareli Camii)

-          Hadervis Kilisesi

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus