Edirne - Tavşanlı Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Tavşanlı Hakkında
Tavşanlı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kütahya´nın en güzel yönlerinden olan, Tavşanlı otobüs bileti satan firmaları, Tavşanlı otobüs bilet fiyatları, Tavşanlı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kütahya, Tavşanlı

Tavşanlı Adronos Çayı´nın kaynak alanında kurulmuş bir yerleşim alanı olan Tavşanlı, Kütahya´nın tanınmış ilçeleri arasında yer almaktadır. İlçenin tarihi bir hayli eskiye dayanır. Bu bağlamda ona 13. ve 14. yüzyıllarda Harguş adı verilmiştir. Tavşanlı ismi ise, 15. yüzyılın başlarından itibaren kullanılmaktadır. Şirin ilçe olan Tavşanlı, kültürel bakımdan zengin olmakla beraber, ekonomi açısından bir hayli gelişmiştir. Bunun temel sebebi, ilçedeki kömür yataklarıdır. İlçe, İç Anadolu ve Ege bölgelerinin geçiş noktasında yer aldığı için iklim olarak geçiş özelliğine sahiptir. Sıcaklık karasal ve akdeniz iklim esaslarına göre değişmektedir. Bu bağlamda Kütahya şehir merkezine göre daha sıcaktır. İlçe adını, leblebisiyle duyurmuştur. Pek çok leblebi fabrikası ilçede faaliyetini sürdürmektedir. Bu fabrikalarda üretilen leblebiler gerek yurt içine gerekse yurt dışına ihraç edilmektedir. Bir rivayete göre İlçenin ismi de leblebinin yapıldığı "tav" dan gelmiştir ve Tavşanlı olmuştur. Kütahya´nın en gelişmiş ve büyük ilçesi olan Tavşanlı´da 1 tane Yerel Televizyon Kanalı ve bir de radyo kanalı (Tavşanlı TV, Alternatif Radyo) bulunmaktadır. Tavşanlı otobüs bileti gerek Kütahya şehir merkezinden gerekse komşu yerleşim alanlarından rahatlıkla temin edilebilir.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus