Edirne - Termal Otobüs Bileti

Edirne Hakkında

Edirne  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirnenin en güzel yönlerinden olan, Edirne otobüs bileti satan firmaları, Edirne otobüs bilet fiyatları, Edirne otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Edirne

Nüfusu 150 bine yaklaşan, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan şehir ve merkez ilçesi olan Edirne, ay çiçeği, pancar ve pirinç yetiştiriciliği ve hayvancılık dışındaki en büyük ekonomi kaynağı turizmdir. Mis sabunculuğu ve süpürgecilik gibi el sanatları örneklerini görmek ve Edirne’ye özgü tava ciğeri yemek için Edirne otobüs bileti alarak, Edirne’ye özgü tüm bu güzellikleri görebilirsiniz. 


Edirne’de Gezilecek Yerler

·         Selimiye Camii: Edirne’nin en önemli turistik merkezi olan Selimiye camii, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği camidir. 2011 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen caminin, dört köşesinde her biri üç şerefeli minare olması caminin en önemli özelliklerindendir.

·         Edirne Büyük Sinagogu:  Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük sinagogu olma özelliği taşıyan bu sinagog Kaleiçi’nde bulunmaktadır.

·         II. Beyazıt Külliyesi:  Tek kubbe ve iki minaresiyle anıtsal bir yapı özelliği gösteren külliyenin sınırları içinde cami, tıp medresesi ve hamam bulunmaktadır.

·         Edirne Sarayı: Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın en büyük sarayı unvanına sahiptir. Geçmişte sarayın içinde bulunduğu bölge, şu an Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği alandır.

Termal Hakkında

Termal  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Yalova’nın en güzel yönlerinden olan, Termal otobüs bileti satan firmalarıTermal otobüs bilet fiyatlarıTermal  otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Termal Yalova 

Termal Yalova’ya 12 km uzaklıkta olup, yakın ilçelerden Çınarcık’a da ilçeden kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Ülkemizin her yeri muhteşem manzaraları ve doğal güzellikler ile çevrili olduğu gibi Yalova’nın bu güzel ilçesi Termal ’de şifalı kaplıcaları ile pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Tarihi geçmişi Yalova ile birlikte anılan Termal Helenistik Çağ Roma dönemi ve Bizans Döneminde geçen hikayelerde şifalı suları ile kralların hastalıklardan kurtulması ile çokça yer almıştır. İlçede bugün halen aktif olan şifalı kaplıcalar 1911 yılında yapılan Dünya Termal Suları Değerlendirmesin de Dünya Birinciliği Ödülünü kazanarak o günden bu günlere kadar ülkemizi bu konuda temsil etmiştir. Sitemizden satın aldığınız
Termal otobüs bileti ile bu güzel ilçeyi ziyaret edebilir, şifalı kaplıcalarda hastalıklarınıza veda edebilir ve ilçenin yeşilin her tonunu taşıyan doğal güzellikleri içerisinde muhteşem bir gün geçirebilirsiniz. İlçe ılımlı ve yağışlı bir iklime sahiptir. 1995 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. 


Termal’e nasıl gidilir? 

Yalova’ya sadece 12 km uzaklıkta olan bu ilçeye merkezden kalkan minibüslerle kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Termal Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus