Ekinözü Otobüs Bileti

Ekinözü Seferi Yapan Firmalar
Ekinözü Hakkında
Ekinözü Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kahramanmaraş ın en güzel yönlerinden olan, Ekinözü otobüs bileti satan firmaları, Ekinözü otobüs bilet fiyatları, Ekinözü otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kahramanmaraş, Ekinözü

Oldukça eski bir tarihe sahip olan Ekinözü, Kahramanmaraş’ın ilçelerinden bir tanesidir. İlçe,  batıda Göksun ilçesi, doğuda Nurhak, kuzeyde Elbistan ve güneyde de Kahramanmaraş Merkez ilçesi ve Çağlayancerit ilçesi ile komşu durumdadır. 1200 metre rakımı olan ilçede 17 köy bulunmaktadır. 2014 yılında yapılan nüfus sayım bilgilerine göre, ilçede 12526 kişi yaşamaktadır. Doğu Anadolu ve İç Anadolu Bölgelerinin genel iklim özellikleri görülmektedir. İlçe; Erzurum, Gürün, Sivas, Darende, Elbistan kervan yolu üzerinde bir konaklama bölgesi olduğundan buradan geçenler, bölgedeki şifalı içme sularının civar bölgelerde de duyulmasını sağlamıştır.

Ekinözü, meşhur şair Abdurrahim Karakoç’un doğduğu yerdir. Bu bölgenin önemi, ilçede bulunan içmelerden kaynaklanmaktadır. Bölgede Yukarı Çeşme ve Aşağı Çeşme adında 2 adet kaplıca tesisi bulunmaktadır. Bu bölgeye hem diğer ilçelerden hem de Türkiye’nin her yerinden birçok ziyaretçi, hastalıklarına şifa bulma amacıyla ziyarete gelmektedir. Günlük ve haftalık olarak ziyaretler gerçekleşebilmektedir. Buradaki suların şifalı olduğu tescillenmiştir. Kaplıcadaki sular, metabolizmayı elektromanyetik açıdan düzenleyerek vücuttaki rahatsızlıkları iyileştirmektedir. Ekinözü otobüs bileti alarak bu kaplıcaları ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ekinözü Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus