Elazığ Otobüs Bileti

Elazığ Seferi Yapan Firmalar
Elazığ Hakkında
Elazığ Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan, Elazığ otobüs bileti satan firmaları, Elazığ otobüs bilet fiyatları, Elazığ otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Elazığ

Tarihi Hititlere kadar uzanan Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık 3. Şehridir. Malazgirt zaferi ile Türk topraklarına katılan Elazığ yukarı Fırat bölgesindedir. Elazığ’a bağlı on ilçe bulunmaktadır. Elazığ, Doğu Anadolu bölgesinde Tarihi Harput Kalesi’nin (Süt Kalesi) yamacında kurulmuştur ve Harput kentinin devamı olup geçmişte Harput denilmiştir. Fırat Üniversitesi’nin yer aldığı Elazığ’a Türkiye’nin her yerinden otobüs ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 


Elazığ’da Gezilecek Yerler

        Harput Kalesi ve Müzesi - Tarihi Harput şehrinin güneydoğusunda, Elazığ ovasına egemen bir konumda bulunan kale Urartular zamanında inşa edilmiştir. Rivayete göre kalenin inşasında harcın hazırlanması sırasında su yerine süt kullanıldığı için Harput Kalesi´nin bir adının da Süt Kalesi olduğu söylenmektedir.

        Meryem Ana Kilisesi - Harput Kalesinin doğusunda yer alan bu kilise Yakubi Kilisesi, Kızıl Kilise, Süryani Kilisesi ve adlarıyla da anılmaktadır.

        Hazar Gölü – Hazar Gölü ilin en güzel dinlence mekanlarından biri olup, Elazığ’a 26 km uzaklıkta, Elazığ-Diyarbakır karayoluna paralel olup tektonik bir göldür.

        Golan Kaplıcaları - Karakoçan İlçesine 18 km uzaklıkta olan ve Yoğunağaç Köyü’nde Peri Çayı’nın yanı başında bulunan Golan Kaplıcalarını, her yıl binlerce kişi ziyaret etmektedir. Kaplıca romatizma, kırık-çıkık, nevrit, poli-nevrit  ve cilt hastalıklarının tedavisine yardımcı olduğu bilinmektedir.

        Harput Buzluk Mağarası - Mağaradaki yer altı hava akımından dolayı kışları sıcak, yazları ise soğuktur. Sıcak yaz aylarında bile bu mağarada buzlar oluşmaktadır. Eski dönemlerde insanlar Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında bu mağaradan çıkardıkları buzları hayvanlarla Harput’a getirip satıyorlardı.

        Elazığ Kapalı Çarşısı

        Üryan Baba Türbesi

        Şori ve Çırçır Şelalesi

        Şefik Gül Kültür Evi  

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus