Eleşkirt Otobüs Bileti

Eleşkirt Seferi Yapan Firmalar
Eleşkirt Hakkında

Eleşkirt Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ağrı’nın en güzel yönlerinden olan, Eleşkirt otobüs bileti satan firmaları, Eleşkirt otobüs bilet fiyatları, Eleşkirt otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Ağrı, Eleşkirt

Eleşkirt’in deniz seviyesinden yüksekliği bin 840 metredir. 1926 yılında ilçe yapılan Eleşkirt, Trabzon-İran karayolu bağlantısı üzerindedir. O zamana kadar bölgenin merkezi konumunda olan yer, şu an Toprakkale köyünün bulunduğu bölgeydi. Toprakkale’nin köy, Eleşkirt’in ilçe olmasının sebebi Trabzon-İran karayolunun Eleşkirt’ten geçmesi olmuştur.

Toprakkale’de bulunan ve 17. yüzyılda yaptırılmış olan Toprakkale Camisi hala kullanılmaktadır.

Eleşkirt ilçesi ve bağlı köylerinde geçmişin izi oldukça eski zamanlara kadar sürülebilmektedir. Bölgeye Medler ve Persler’in hükmettiği bilinmektedir. 


Çok Uluslu Yapı

Toplamda 61 köy, 8 mahalle ve 3 beldeden oluşan ilçenin nüfusu 35 bin kişidir. Bunun 25 bin kişisi köylerde yaşar. Rakımı bin 840 metredir. Eleşkirt’te nüfus Kürtler, Ahıska Türkleri, Karapapaklar ve Azerilerden oluşur. Bütün etnik gruplar kendi kültür ve geleneklerini yaşatmaktadırlar. 

En Çok Tercih Edilen Eleşkirt Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus