Emirdağ Otobüs Bileti

Emirdağ Seferi Yapan Firmalar
Emirdağ Hakkında
Emirdağ Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyonkarahisar´ın en güzel yönlerinden olan, Emirdağ otobüs bileti satan firmaları, Emirdağ otobüs bilet fiyatları, Emirdağ otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Emirdağ´daki Otobüs Seferler

Emirdağ´dan Çanakkale, Antalya, Uşak, Konya, Bursa ve İzmit´e otobos seferleri tertip edilmektedir. 


Afyonkarahisar, Emirdağ

Afyonkarahisar´ın bir ilçesi olan Emirdağ, tarihi maziye sahip diğer ilçeler gibi oldukça köklü bir yerleşim yeri olma özelliği göstermektedir. Emirdağ´a ilk olarak Hititler yerleşmiş, onları; Lidya, Eski Yunan ve Roma medeniyetleri takip etmiştir. Bizanslıların da bir müddet hüküm sürdüğü Emirdağ yıllar önce Osmanlı Devleti tarafından ele geçirilmiştir. 


Emirdağ´a Nasıl Giderim?

Afyonkarahisar şehri, Emirdağ´ın batısında kalmaktadır. Bu bağlamda Emirdağ, Afyonkarahisar´a en uzak ilçedir. Bu nedenle daha çok Sultandağı ve Bolvadin´e gidip gelmek tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra Eskişehir´in Çifteler ve Eskişehir ilçelerinden alınan Emirdağ otobüs bileti aracılığıyla da ulaşım sağlanabilmektedir. Afyonkarahisar´ın 73 kilometre üzerinde bulunan Emirdağ, İçi Anadolu ve Ege bölgelerinin sınır bölgesinde yer almaktadır. Bu bakımdan ulaşım ağı gelişmiştir.

Emirdağ´da bir gün içerisinde dört mevsim görülebilmektedir. İklimsel özellikleri nedeniyle de ilgi odağıdır. Emirdağ´dan pek çok ile ulaşım mevcuttur. İstanbul´a 446, Ankara´ya 186, Konya merkezine ise 226 kilometre uzaklıktadır. 


Emirdağ Hakkında

İlçe1921 yılının Eylül ayında Yunanlılar tarafından işgal edilmiş ve bir sene sonra Yunanlılar tarafından yönetilmiştir. Kurtuluş Savaşı sonrasında tekrar ele geçirilmiştir. 1932 yılında güney cihette yer alan dağlardan esinlenilerek ilçeye ´´Emirdağ´´ adı verilmiştir. 2016 yılı itibariyle ilçenin nüfusu 40.000 civarındadır.


En Çok Tercih Edilen Emirdağ Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus