Erdek Otobüs Bileti

Erdek Seferi Yapan Firmalar
Erdek Hakkında
Erdek Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, Erdek otobüs bileti satan firmaları, Erdek otobüs bilet fiyatları, Erdek otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Balıkesir, Erdek

Erdek, Balıkesir´in en kuzeyinde konuşlanmış bir ilçedir. Kapıdağ yarımadasında bulunan ilçe bir ada görünümündedir.Marmara ikliminin ılıman özelliklerini barındıran Erdek, bu bağlamda diğer Balıkesir ilçelerinden ayrılır. Ülkemizde yerleşilmesi uygun görülen ilk sayfiye yerlerinden olan Erdek, bundan dolayı pek çok kişi tarafından bilinmektedir.

Erdek tarihsel bakımdan da oldukça zengin bir yerleşim alanıdır. Tarihi M.Ö. 6000 yılına kadar dayandırılabildiğinden, pek çok medeniyetin beşiği olmuştur. Erdek ahalisi ekseriyetle, zeytin ve soğan yetiştiriciliğiyle geçimini sağlamaktadır. Araştırmalara göre Osmanlı devrinde Erdek´teki Hristiyan nüfus çok fazlaymış ancak mübadele yapılarak bu değiştirilmiş. Günümüzde ise Erdek´te yaklaşık 35 bin kişi yaşamını sürdürüyor. 


Erdek´e Nasıl Gidebilirim?

Erdek, Balıkesir şehir merkezine 107 km mesafede bulunuyor. Ancak günlük taşıt ya da Erdek otobüs bileti bulmak zor değil. 21 köyü ve 22 ilçesi bulunan Erdek mutlak surette görülmesi gereken bir ilçedir. Özellikle Kyzikos Antik Kenti ve Paflima koyu çok güzeldir. 


Erdek´te Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Balıkesir Uludağ Turizm

                    Varan Turizm

                    Pamukkale Turizm

                    Metro Turizm

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus