Erdemli Otobüs Bileti

Erdemli Seferi Yapan Firmalar
Erdemli Hakkında

Erdemli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mersin’in en güzel yönlerinden olan, Erdemli otobüs bileti satan firmalarıErdemli otobüs bilet fiyatlarıErdemli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erdemli, Mersin’in bir ilçesidir. Erdemli isminin Erdemoğulları ismindeki bir Türkmen aşiretinden geldiği düşünülmektedir. Nüfusu 134.000 civarında olan ilçenin iklimi de yazları sıcak ve kışları da ılıman bir şekilde geçer. Tarımla hayatlarını geçindiren bölge halkı en çok muz, kivi ve limon yetiştiriciliği yapmaktadır. Ayrıca ilçe halkının çoğunluğu Yörük kökenli olduğundan yazın yaylalara çıkmakta, ve burada çeşitli tarım ürünlerini yetiştirip satmaktadırlar. 


Erdemli’ye Nasıl Gidilir?

Erdemli ilçesi Mersin il merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşu ilçeleri Silifke ve Karaman ile Mersin il merkezidir. Güneyinde de Akdeniz bulunur. Mersin – Antalya karayolu üzerinden ulaşabileceğiniz ilçeye gitmek için Erdemli otobüs bileti satın alabilirsiniz. 


Erdemli’de Gezilecek Yerler

Erdemli deniz turizmiyle öne çıkan bir yerdir. Bu sebeple Kızkalesi Plajı başta olmak üzere plajlarıyla ünlüdür. Fakat bunun dışında bünyesinde tarihi kalıntılar da bulunduran ilçede antik alan Kanlıdivane, Öküzlü Ören yeri, Korukos Kale Kalesi gezebileceğiniz yerlerdendir. İlçenin doğal güzelliklerinden de Adam Kayalar, Kayacı Vadisi, Limonlu Çayı, Erdemli Talat Göktepe Çamlığı dikkat çeker. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus