Ereğli Otobüs Bileti

Ereğli Seferi Yapan Firmalar
Ereğli Hakkında
Ereğli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Ereğli otobüs bileti satan firmaları, Ereğli otobüs bilet fiyatları, Ereğli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Konya, Ereğli

Konya´nın güneydoğusunda konuşlanan Ereğli´nin Karaman, Aksaray, Mersin ve Niğde´ye sınırı bulunmaktadır. Konya şehir merkezine yaklaşık 150 km uzaklıkta yer alır. Ereğli ilçesi ismini Bizans İmparatoru Herakliyüs´tan almıştır. Herakliyüs isminin  Yunan mitoloji sözlüklerinde kahraman Herakles´ten geldiği düşünülmektedir. Araştırmacıların verdiği bilgilere göre bu isim zamanla Türkçeye uyum sağlayarak ´´Ereğli´´ hâline gelmiştir. Evliya Çelebi, Seyahatnamaesinde Ereğli´ye uzun bir yer vermiş, bölgenin çamurunun yaralı askerlerine iyi geldiğini ve onlara şifa olduğunu öne sürerek bundan dolayı ilçeye Erkli (Ereğli) dendiğini iddia etmiştir.

Mühim bir ilçe olan Ereğli, tarihin hemen bütün bölümlerinde pek çok uygarlığın birleşme noktası olma işlevini görmüştür. Karamanoğulları Beyliği Ereğli´yi bir süreliğine başkent olarak kullanmışlardır. Bilindiği gibi ilçe, Fatih döneminde fethedilerek Osmanlı topraklarına katılmıştır. Bir hayli gelişmiş bir ilçe olan Ereğli yaklaşık 140 bin kişilik bir nüfusa sahiptir. Bölgede pek çok lise, anaokulu ve özel okul faaliyet göstermektedir. Ereğli otobüs bileti gerek çevre illerden gerekse Konya şehir merkezinden rahatlıkla temin edilebilir.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus