Ermenek Otobüs Bileti

Ermenek Seferi Yapan Firmalar
Ermenek Hakkında

Ermenek Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Karaman’ın en güzel yönlerinden olan, Ermenek otobüs bileti satan firmaları, Ermenek otobüs bilet fiyatları, Ermenek otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Ermenek İlçesi Hakkında Bilgiler

Ermenek-Karaman arasındaki uzaklık: 163 km. Ancak, buranın en büyük özelliği: bağlı bulunduğu il’e ulaşmak için, başka bir il topraklarından (Mut) geçmek zorunda kalınmasıdır. Ama: bu yol, özellikle döneminde gidildiğinde: tamamen “kayısı” bahçeleriyle çevrilidir. Bu yol üstündeki bahçelerden, mutlaka kayısı almalısınız.

M.Ö. 6. yüzyılda Frigyalılar olmak üzere tarihi boyunca birçok medeniyetin hakimiyeti altına alınmış olan Karaman, en parlak dönemini Karamanoğulları Beyliği hakimiyetinde olduğu yıllarda yaşamıştır. Uzunca bir süre bu beyliğin başkenti olan il, 1467 yılında Osmanlı topraklarına dahil edilmiştir. 


Ermenek İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Görmel Köprüsü Karamanoğullarının bıraktığı en güzel eserlerdendir. Ermenek ilçemizdedir. İki büyük kemer üzerine inşa edilmiştir. Boyu 27 metre, eni 4.70 metredir. Karamanoğlu Mahmut Bey´in oğlu Halil Bey tarafından yaptırılmıştır. Zeyve Pazarı’na gidip, su değirmenleri ve su ile çalışan hızarın fotoğrafını çekmelisiniz. Evet, Zeyve pazarı, yaklaşık 600 yıllık bir geçmişe sahiptir. İlçe merkezine, 26 km. uzaklıktaki, İkizçınar köyü ve Yaylapazarı köylerini ayıran dere üzerinde ve çevresinde kurulmuştur. Ermenek Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ermenek Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus