Erzin Otobüs Bileti

Erzin Seferi Yapan Firmalar
Erzin Hakkında

Erzin Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Hatay’ın en güzel yönlerinden olan, Erzin otobüs bileti satan firmaları, Erzin otobüs bilet fiyatları, Erzin otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Hatay Erzin

Erzin, Hatay´ın küçük bir ilçesidir.Osmaniye şehir merkezine 23, Dörtyol ilçesine 15 ve İskenderun ilçesine 45 km uzaklıkta, E-5 karayolu, Toprakkale-İskenderun demiryolu ve yine Toprakkale-İskenderun TEM yolunun birleştiği istasyondan, 7 km’lik yolu atlayarak küçük ilçeye varılır.

İlçe toplamının 30.137 olan nüfusu köylerle birlikte 39.279’dir. Bu sayı 2007 yılı genel nüfus sayımına göre olup, turizmin şaha kalktığı yaz aylarında 50.000’i aşmakta ve aldığı göçlerle sürekli artmakta. Sırtı Nur dağlarına dayanıp ayakları Akdeniz’e doğru uzanan ilçenin 415 kilometrekare alana karşılık merkezde rakımı 165 metredir. Hatay’ın Erzin ilçesinde bir şifa kaynağı Erzin hamamı ve içmeleri özellikle yaz mevsiminde olmak üzere, çevre ilçe ve illerden yurt içi turizme hitap etmektedir. Erzin belediyesinin yaptırdığı 150 yatak kapasiteli pansiyonu içmelerde fazla miktarda talep görmektedir. Etraf ormanla bitişik olup, makilik ve çamlıktır. Şahin küçük dağına 3 km uzaklık mesafesindedir. Yazın genel olarak 30 derece civarında sıcaklığa sahiptir.

Burayı gezip, yararlandıktan sonra  Hatay´da bulunan diğer mekânları görebilirsiniz. Yakındaki karıncalı yaylası 20 km uzaklıkta olup çevresindeki güzel yaylaları da gezebilirsiniz

Erzin Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus