Erzin - Sivas Otobüs Bileti

Erzin Hakkında

Erzin Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Hatay’ın en güzel yönlerinden olan, Erzin otobüs bileti satan firmaları, Erzin otobüs bilet fiyatları, Erzin otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Hatay Erzin

Erzin, Hatay´ın küçük bir ilçesidir.Osmaniye şehir merkezine 23, Dörtyol ilçesine 15 ve İskenderun ilçesine 45 km uzaklıkta, E-5 karayolu, Toprakkale-İskenderun demiryolu ve yine Toprakkale-İskenderun TEM yolunun birleştiği istasyondan, 7 km’lik yolu atlayarak küçük ilçeye varılır.

İlçe toplamının 30.137 olan nüfusu köylerle birlikte 39.279’dir. Bu sayı 2007 yılı genel nüfus sayımına göre olup, turizmin şaha kalktığı yaz aylarında 50.000’i aşmakta ve aldığı göçlerle sürekli artmakta. Sırtı Nur dağlarına dayanıp ayakları Akdeniz’e doğru uzanan ilçenin 415 kilometrekare alana karşılık merkezde rakımı 165 metredir. Hatay’ın Erzin ilçesinde bir şifa kaynağı Erzin hamamı ve içmeleri özellikle yaz mevsiminde olmak üzere, çevre ilçe ve illerden yurt içi turizme hitap etmektedir. Erzin belediyesinin yaptırdığı 150 yatak kapasiteli pansiyonu içmelerde fazla miktarda talep görmektedir. Etraf ormanla bitişik olup, makilik ve çamlıktır. Şahin küçük dağına 3 km uzaklık mesafesindedir. Yazın genel olarak 30 derece civarında sıcaklığa sahiptir.

Burayı gezip, yararlandıktan sonra  Hatay´da bulunan diğer mekânları görebilirsiniz. Yakındaki karıncalı yaylası 20 km uzaklıkta olup çevresindeki güzel yaylaları da gezebilirsiniz

Erzin Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

 

Sivas Hakkında
Sivas Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan, Sivas otobüs bileti satan firmaları, Sivas otobüs bilet fiyatları, Sivas otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sivas

Sivas İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan M.Ö.2000 başlarında Hititler Döneminde önemli yerleşim yeri olan bir ildir. Daha sonraları Frig, Lidya, Asur, Roma, Bizans, Selçuklu, Danişment, ilhanlı, Eretna ve Osmanlı hakimiyetinde kalmıştır. Anadolu Selçuklularına bir dönem başkanlık yapan Sivas, Danişmentler’in de başkenti olmuştur. 4 Eylül 1919 yılında Atatürk`ün Başkanlığında toplanan Sivas Kongresi`nde önemli kararlar alınarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli atılmış ve Sivas Şehri Türk tarihinde kilit bir rol oynamıştır. 

Sivas Gezilecek Yerler  

Ülkemizin bu eşsiz şehrine en uygun Sivas otobüs bileti ile ulaştıktan sonra tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde listeledik;

-          Çift Minareli Medrese

-          Sivas Kongre Merkezi

-          Bürüciye Medresesi

-          Gök Medrese

-          Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi

-          Sivas Ulu Camii

-          Şifaiye Medresesi

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus