Erzincan - Amasya Uçak Bileti

Tek Yön - Gidiş Dönüş
Yetişkin
(18 yaş ve üstü)
Öğrenci
(12 - 24 yaş)
Çocuk
(2 - 11 yaş)
Bebek
(2 yaş altı)
Yaşlı
(65 yaş üstü)
TAMAM

 

Erzincan Hakkında

En Ucuz Erzincan Uçak Bileti 

Erzincan uçak bileti satan firmaları, Erzincan uçak bilet fiyatları, Erzincan uçak sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr den öğrenebilir ve online uçak biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Sık ve düzenli yolculuk yapıyorsanız www.biletim.com.tr ile uçuş harcamalarınızda ciddi oranda tasarruf sağlayabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı

1988 yılında sivil hava trafiğine açılmıştır. Günümüzde havaalanından hem askeri hem de sivil uçuşlar gerçekleştirilmeye devam etmektedir. 2011 yılından beri yolcuların yeni terminal binasından yararlandığı Erzincan Havaalanı; şehre 9 km mesafede yer alıyor. Havalimanına ulaşım servis, taksi ve dolmuşlarla sağlanıyor.

Erzincan Gezilecek Yerler;

  • Erzincan Mama Hatun Kervansarayı
  • Erzincan Aygır Gölü
  • Erzincan Melik Gazi Türbesi
  • Erzincan Müzesi
  • Erzincan Otlukbeli Gölü
  • Erzincan Girlevik Şelalesi
  • Erzincan Sakaltutan Kayak Merkezi
  • Erzincan Kemah Kalesi
  • Erzincan Karanlık Kanyon
  • Erzincan Ilıcası

 

En Çok Tercih Edilen Erzincan Uçuşları
Amasya Hakkında

En Ucuz Amasya Uçak Bileti 

Amasya uçak bileti satan firmaları, Amasya uçak bilet fiyatları,  Amasya uçak sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr den öğrenebilir ve online uçak biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Sık ve düzenli yolculuk yapıyorsanız www.biletim.com.tr ile uçuş harcamalarınızda ciddi oranda tasarruf sağlayabilirsiniz

Amasya Havalimanı

Amasya´nın Merzifon ilçesinde yalnızca iç hat uçuşlarına açık olan sivil/askeri amaçlı havaalanı.

Havalimanı Merzifon´a 5 km, Havza´ya 28 km, Amasya´ya 47 km ve Çorum´a 66 km uzaklıktadır.

 

Amasya kent merkezine 47 km mesafede yer alan Merzifon Havalimanı’ndan Amasya’ya ulaşım taksi, araç kiralama ve havayolu şirketlerinin yolcu servisi hizmeti ile sağlanıyor. Terminal çıkışında bulunan taksi durağından taksi ile veya havalimanı içerisindeki araç kiralama ofislerinden bir araç kiralayarak kente ulaşabilirsiniz.

 

Türk Hava Yolları yolcu servisi, Merzifon Havalimanı’ndan Çorum Devlet Tiyatrosu önüne; Amasya THY Başlangıç Turizm önüne; Tokat-Erbaa-Niksar yönünde ise Erova Yazıhanesi önüne ve otogara kadar gidiyor.

 

 

Amasya Hakkında

 

Elmasıyla ünlü olan Amasya; sessiz, mağrur ve kendi halinde bir şehir, o yüzden ona şehirlerin mütevazısı diyebiliriz. Görkemli tarihinden kalan anıtlar şehrin dört bir yanına saçılmış durumda, saklanabilecek eserler de müzelerde korunmaya alınmış. Amasya’nın ilçelerinden biri olan Merzifon, eşeğiyle ünlü ama ilçede eşek yok. Hikâyelere bakılırsa, ilçenin cirit atma takımı zamanında çok ünlü olduğu ve kendine simge olarak eşeği seçtiği için böyle bir kanı oluşmuş. Dört mevsimin yaşandığı Amasya’da kışlar çok soğuk geçer. Gezi planınızı yaparken bunu dikkate alın, Amasya’yı ziyaret etmek için en güzel zamanlar bahar ve yaz aylarıdır. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus