Erzurum - Ağlasun Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Ağlasun Hakkında

Ağlasun Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Burdur’un en güzel yönlerinden olan, Ağlasun otobüs bileti satan firmalarıAğlasun otobüs bilet fiyatlarıAğlasun otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.   

 


Ağlasun Burdur

Toros Dağları’nın bir kolu olan Ağlasun Dağları ilçeye adını vermiştir. İlçenin rakımı 1400 ila 1700 metre arası yüksekliğindedir.Ağlasun Kültürel Özellikleri

Tarihi geçmişi hakkında farklı rivayetler olan Ağlasun ilk olarak Paul Lucas tarafından keşfedilmiş, bu gün ilçede halen daha kazılar devam etmektedir. Rakımın yüksekliği ile ilçede Karasal ve Akdeniz iklimi harmanlanmıştır. İlçenin ekonomisini tarım ve hayvancılık oluşturmaktadır. İki farklı iklimin etkisi altında olan ilçede ılıman ikliminde yaşanması ile bol miktarda gül bahçeleri vardır. İlçeye 7 – 8 km gibi bir uzaklıkta olan Sagalassos antik kenti ile yerli turistlerin dikkatini çekmektedir. Sitemizden temin ettiğiniz Ağlasun otobüs bileti ile ilçeyi ziyaret edebilir ve antik kent, gül bahçeleri gibi doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz.Ağlasun’a nasıl gidilir?

Burdur’ a 35 km uzaklıkta olan Ağlasun ‘ a Isparta yolu üzerinde olması sebebi ile birçok otobüs seferi ile ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ağlasun Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus