Erzurum - Akçaabat Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Akçaabat Hakkında
Akçaabat Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Trabzon´un en güzel yönlerinden olan, Akçaabat otobüs bileti satan firmaları, Akçaabat otobüs bilet fiyatları, Akçaabat otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Trabzon, Akçaabat

Trabzon şehrinin güzide ilçelerinden birisi olan Akçaabat, Çarşıbaşı ve Vakfıkebir´in doğusunda, Maçka ve Düzköy´ün ise kuzeyinde yer almaktadır. Şehir merkezinin takribi 13 km batısındadır. Trabzon´un nüfus bakımından en kalabalık ilçesidir. Daha çok horonu ve köftesiyle tanınır. İlçede 1990 yılına kadar tütüncülük icraatleri en üst seviyede yapılmıştır. Şehirde spor faaliyetleri üst düzeydedir. Akçaabat Sebatspor, Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt olmakla beraber, henüz ilçeyken Süper Lig´e çıkmayı başarabilen ilk takımdır. Bölgenin bilinen en eski adı Platana´dır. Bu kelime Eski Yunancada ´´Çınar ağacı´´ anlamına gelmektedir. Daha sonra çeşitli adlarla da anıldığı olmuştur. Türkler, bu bölgeye ilk olarak 12. yüzyılda Anadolu Selçuklularıyla birlikte girmişlerdir. Fakat tamamen Fatih Sultan Mehmet döneminde fethedilmiştir. Yani Akçaabat yüzyıllardır Türk yurdudur. İlçe ahalisinin başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Seyrek de olsa balıkçılık yapanlara da rastlanmaktadır. İlçede özellikle, fındık ve zeytin yetiştiriciliği yaygındır. Akçaabat köftesinden tatmak isteyen pek çok insan ilçeye kısa zamanlı turlarla gelmektedir. Ulaşım bakımından herhangi bir sıkıntı yaşanmadığından Akçaabat otobüs bileti her yerden alınabilir.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus