Erzurum - Bingöl Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Bingöl Hakkında

Bingöl  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bingöl ‘ün en güzel yönlerinden olan, Bingöl otobüs bileti satan firmaları, Bingöl otobüs bilet fiyatları, Bingöl otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Bingöl´e Nasıl Gidilir?

Doğası ve tarihi ile Doğu Anadolu’nun en güzel illerinden birisi olan Bingöl’e gitmek için online olarak ya da bulunduğunuz ilden bölgeye  giden otobüs firmaları aracılığı ile Bingöl otobüs bileti almak mümkündür.  Maalesef büyük otobüs firmaları Bingöl’e gitmiyor ancak Bingöl için de bilet bulabileceğiniz bazı otobüs firmaları bulunmaktadır.  Kayak merkezi de bulunan il, kış sporları için de oldukça elverişli ve eğlencelidir. Bingöl’e gidip yapılacak bir diğer şey ise ilde yer alan mağaraları keşfe yönelik gezileriniz olacaktır. Zağ Mağarası, Kalkanlı Köyü Mağaraları, Kübik Mağarası gezilecek başlı mağaralarıdır. Ayrıca Sentarius Kalesi, Kral Kızı Kalesi, Kiğı Kalesi de gezilecek tarihi mimarilerindendir. Doğası ile insanı büyüleyen şehirde gün doğumunu izleyebilir, şelalesine gidebilir, yemyeşil ortamında tüm sağlığınızı yerine getirebilirsiniz.

Bingöl  zerde, çiğ köfte, tutmaç çorbası, keledoş gibi kendine has yemekleri ile meşhurdur ve oldukça lezzetli bir mutfağı vardır. Bingöl’e gidip iyice gezmeden ve gezip de acıktıktan sonra Bingöl mutfağı yemek ve tatlılarını tatmadan dönülmemesi gerekir.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus