Erzurum - Elbistan Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Elbistan Hakkında

Elbistan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kahramanmaraş ın en güzel yönlerinden olan, Elbistan otobüs bileti satan firmaları, Elbistan otobüs bilet fiyatları, Elbistan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kahramanmaraş, Elbistan

Akdeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinin kesiştiği noktada bulunan Elbistan, Kahramanmaraş’ın bir ilçesidir. Şehrin içinden doğan Ceyhan Nehri ilçenin önemini artırmaktadır. İlçedeki ekonomi tarıma ve tarıma dayalı ticarete dayanmaktadır. Çerez ürünleri ve ayçiçeği üretim bölgede yoğunlukla yapılmaktadır. Ülkemizdeki en büyük şeker fabrikalarından bir tanesi Elbistan ilçesinde yer almaktadır. Bunun yanında tuğla, pencere ve pvc fabrikası gibi bir çok üretim tesisi ilçede faaliyet göstermektedir. Bölgede bir adet Organize Sanayi Bölgesi kurulması planlanmaktadır. Bu alanın kurulması ilçenin sanayileşmesini hızlandıracaktır. 


Elbistan’da Gezilecek Yerler

Karahöyük: 19 metre yüksekliğinde ve 350 metre genişliğindeki höyük ilçe merkezine 13 km. uzaklıktaki Karahöyük Köyü içerisindedir. Bölgedeki kazılarda Hitit ve Roma dönemine ait kalıntılar bulunmuştur. M.Ö 2000 yılına kadar uzanan geçmişi ile bölgenin en eski yerleşim alanlarından birisi olduğu tahmin edilmektedir.

Kız Kalesi: Kale köyünde bulunan kale, 150 metre yüksekliğindeki bir tepe üzerine kurulmuştur. Kale hakkında, çok fazla bir bilgi günümüze ulaşamamıştır. Moloz taşlardan ve ahşap malzemelerden yapılmıştır.

Himmet Baba Camii ve Türbesi: 700 yıllık bir eserdir. Himmet Baba, Elbistan’ın Selçuklular dönemindeki askeri valisidir. Halk tarafından adaleti ile sevilen bu kişi camiye ve türbeye ismini vermiştir. Elbistan otobüs bileti alarak bu eserleri görmeniz mümkündür.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus