Erzurum - Evciler Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Evciler Hakkında

Evciler Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyonkarahisar’ın en güzel yönlerinden olan, Evciler otobüs bileti satan firmaları, Evciler otobüs bilet fiyatları, Evciler otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Afyonkarahisar, Evciler

Evciler; Afyonkarahisar’ın, şehir merkezine 132 km uzaklıkta ve yaklaşık 7bin 500 nüfuslu bir ilçesidir. Nüfusun yarıdan fazlasının ilçe merkezinde geri kalan kısmının bağlı belde ve köylerde yaşadığı Evciler, Isparta ve Denizli’ye komşu konumda bulunur. Bu illere, Evciler’den düzenli seferler yapılır. Ekonomisi genelde tarım-hayvancılık ve dokumacılığa dayalı ilçe düz bir arazi üstünde kuruludur ve bölgede ufak korular haricinde orman örtüsü bulunmaz. İlçenin etrafı ekili arazilerle çevrilidir. 


Tarihi Doku

Rakım’ın 981 m olduğu Evciler’de karasal iklim etkilidir. İlk yerleşimin Lidyalılar ve Hititlere kadar uzandığı Evciler’de bu devirlerden kalma höyük ve ören yatakları görülebilecek yerler arasında bulunur.

Karayolu ve demiryoluyla ulaşımın mümkün olduğu Evciler yurt dışında çalıştırdığı işçi sayısıyla da dikkat çeker. 

En Çok Tercih Edilen Evciler Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus