Erzurum - Fatih Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Fatih Hakkında

Fatih  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


İstanbulun en güzel yönlerinden olan, Fatih otobüs bileti satan firmalarıFatih otobüs bilet fiyatlarıFatih otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Fatih İstanbul 


Fatih İstanbul’un merkezi sayılan bir ilçe, bulunduğu konum ise tarihi yarımada (suriçi) olarak geçen bölümdür. Kırsal yerleşimi olmayan ilçe 57 mahalleden oluşup yüzölçümü 15,62 km2’dir. İstanbul’un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet’in ilçeye yaptırmış olduğu Fatih Külliyesi ilçeye ismini vermiştir. İlçede yapılan kazı çalışmalarında 8500 yıllık bir geçmişi olduğu açığa çıkmıştır. Fatih ilçesi tarihsel açıdan oldukça zengin olup, sınırları içerisinde Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine ait pek çok tarihi eser bulunmaktadır.  Temin ettiğiniz Fatih otobüs bileti ile Ayasofya, Topkapı sarayı, Sultan Ahmed Camii, Mısır Çarşısı, Aya İrini Kilisesi, Aya Yorgi Kilisesi, İskender Paşa Camii, Vefa Lisesi, Fener Rum Erkek Lisesi gibi pek çok tarihi yapıyı bünyesinde barındıran ilçeyi ziyaret edebilirsiniz. 


Fatih’e nasıl gidilir? 


İlçeye hem kara hem deniz hem de raylı sistemle ulaşım mevcut olduğu için ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız.

En Çok Tercih Edilen Fatih Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus