Erzurum - Gürün Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Gürün Hakkında
Gürün Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sivas’ın en güzel ilçelerinden biri olan, Gürün otobüs bileti satan firmaları, Gürün otobüs bilet fiyatları, Gürün otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sivas, Gürün

Gürün Tohma vadisi üzerinde “Beş beldenin incisi” olarak tabir edilen şirin bir Sivas ilçesidir. Bizans döneminde Gauranina ismiyle bilinen ilçenin ismi güçlü, kuvvetli anlamı olan Gür kelimesi ile şöhretli ve meşhur anlamına gelen Ün kelimesinin birleşmesi ile oluşan Gürün’den gelmektedir. Gürün, Doğu Anadolu’nun, İç Anadolu’ya açılan önemli bir kavşak noktası olarak kabul edilmektedir. 

Gürün Gezilecek Yerler  

Sivas’ın bu eşsiz ilçesine en uygun Gürün otobüs bileti ile ulaştıktan sonra tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde listeledik;

-          Şuğul Vadisi

-          Gürün Kilisesi

-          Kaya Mağaraları

-          Gökpınar Gölü

-          Gökpınar Alabalık Tesisleri

-          Gürün Ulu Camii

-          Meryem Ana Manastırı

-          Tepecik Köyü Taban Mozaiği

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus