Erzurum - Havsa Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Havsa Hakkında

Havsa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirne’nin en güzel yönlerinden olan, Havsa otobüs bileti satan firmaları, Havsa otobüs bilet fiyatları, Havsa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Edirne
, Havsa

Doğusunda Kırklareli, kuzeyinde Süloğlu ve güneyinde Uzunköprü ilçeleriyle komşu olan Edirne’nin Havza ilçesi yaklaşık olarak 20 bin kişilik bir nüfusa sahiptir. Tarihte ilk olarak Bizans yerleşimi olmasının yanı sıra çok farklı kültür ve medeniyetlerin de etkisi altında kalmıştır. Temel geçim kaynakları hayvancılık ve tarım olan Havsa, Avrupa ve Türkiye arasındaki kara yollarının geçiş noktasında yer almaktadır. Doğal güzelliklerinin yanında Arnavut ciğeri, sütlü biber turşusu, otlu börek ve nohut ekmeği gibi çok çeşitli yöresel yemeklere de sahip olan bu bölge gezilip görülmesi gereken önemli merkezlerden biri. Ayrıca bu bölgede üzüm yetiştiriciliği çok yaygın olduğu için, üzüm pekmezi bölgenin önemli yerel lezzetidir. Havsa otobüs bileti ile yapacağınız seyahat ile Havsa’nın bütün bu güzelliklerini görebilirsiniz. 

Havsa’da Gezilecek Yerler

·         Sokullu Mehmet Paşa Camii: Mimar Sinan tarafından yapılan bu eserin bulunduğu alanda aynı zamanda kervansaray, hamam ve tekke de yer almaktadır.  

·         Kurt Bey Anıtı: Sokullu Mehmet Paşa’nın oğlu olan Kurt Bey’in mezarıdır. Bu mermer anıt mezar Osmanlı Dönemi’ne ait mezarlık ve anıt kültürünün önemli örneklerinden biridir. 

En Çok Tercih Edilen Havsa Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus