Erzurum - İskilip Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

İskilip Hakkında
İskilip Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çorum’un en güzel yönlerinden olan, İskilip otobüs bileti satan firmaları, İskilip otobüs bilet fiyatları, İskilip otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Çorum, İskilip

Tarihi bir coğrafyanın ismi olarak da kullanılan İskilip, Çorum iline bağlı bir ilçedir. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan İskilip, Çorum’a 55 km. mesafede, Çorum-Kastamonu arasında bulunmaktadır. İlçenin ekonomisinde tarım ve ticaret en önemli unsurlardır. Ilıman ve karasal iklimin egemen olduğu ilçede kışlar oldukça yağışlı geçmektedir. Tarımsal anlamda oldukça zengin olan İskilip’te 20’den fazla üzüm çeşidinin yanı sıra 40 çeşit elma, 30 çeşit armut ve 10 çeşit ceviz tespit edilmiştir. 

İskilip’te Gezilecek Yerler

İskilip Kaya Mezarları: Gavur evi adı verilen ve İskilip Kalesi üzerinde bulunan iki adet kaya mezarı vardır. Tavanı ve yan duvarları düz olan mezarların, sütunları yuvarlak silmelerden oluşmaktadır. Kaya Mezarları, Osmanlı döneminde inşa edilmiştir. Mezarların girişlerinde aslan heykelleri bulunmaktadır. Mezar odalarının içerisinde ise, ölü sekileri bulunmaktadır.

İskilip Kalesi: Kale, çevresi yüksek dağlarla çevrili ilçenin ortasında yer alır. Hititlere kadar uzanan tarihi ile oldukça önemli bir konumda olan kale, tarihi süreç içerisinde bazı onarımlar geçirerek günümüze kadar gelmiştir. İskilip otobüs bileti alarak bu tarihi mekanları görebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen İskilip Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus