Erzurum - Karaburun Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Karaburun Hakkında
Karaburun Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan, Karaburun otobüs bileti satan firmaları, Karaburun otobüs bilet fiyatları, Karaburun otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir, Karaburun

İzmir körfezinde yer alan Karaburun çok eski tarihi bir yerleşim yeri olup eski adı Mimas’tır. Bu tarihi yarımada Türk egemenliğine geçişinden sonra AhurluAhırlı olarak anılmış ve Osmanlı döneminde Karaburun adını almıştır. Çok sayıda mavi bayraklı plajlara sahip olan Karaburun’da bulunan mağaralar da görülmesi gereken yerler arasındadır. 

Karaburun Gezilecek Yerler   

Bu tarihi yarımadanın güzelliklerini keşfetmek için en uygun Karaburun otobüs bileti satın almalı ve hemen gezmeye başlamalısınız!

-          Kuyucak Plajı

-          Peynirini Mağarası

-          Hamzabükü

-          İncirli Koy (Akvaryum)

-          Dolungaz

-          Badembükü

-          Mimoza Koyu

-          Ege Octopus Dalış Kulübü

-          Sarpıncık Feneri

-          Narcissos Dilek Pınarı

En Çok Tercih Edilen Karaburun Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus