Erzurum - Karatay Otobüs Bileti

Erzurum Hakkında
Erzurum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadoluun en güzel yönlerinden olan, Erzurum otobüs bileti satan firmaları, Erzurum otobüs bilet fiyatları, Erzurum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Erzurum

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Erzurum, nüfus olarak da en kalabalık yirmi dokuzuncu şehirdir. İl, kuzeyde Artvin ve Rize, doğuda Kars ve Ağrı, batıda Bayburt ve Erzincan, güneyde ise Muş ve Bingöl illeriyle komşudur. 1900 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en yüksek illerinden biri olan Erzurum’da çok sert kara iklimi özellikleri görülmektedir. Yılın neredeyse 3 ayı bölge kar ile kaplı durumdadır. Erzurum’da halkın temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla yanında yapılan yatırımlar ile beraber son dönemlerde kış turizmi ve kış sporları ile de ismi duyulmaktadır. 


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer alan Erzurum hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengindir. Erzurum otobüs bileti alarak saymakla bitmeyecek bu yerleri gezmeniz mümkündür. Erzurum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemli olanları şunlardır;

·         İbrahim Paşa Camii

·         Rüstempaşa Bedesteni

·         Lalapaşa Camii

·         Öşvank Kilisesi

·         Erzurum Saat Kulesi

·         Erzurum Ilıca Kaplıcası

·         Pasinler Kaplıcası

·         Erzurum Arkeoloji Müzesi

·         Erzurum Kalesi

·         Üç Kümbetler

·         Narman Peribacaları

·         Çobandere Köprüsü

·         Tortum Gölü

·         Yakutiye Medresesi

·         Nene Hatun Milli Parkı

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Tortum Şelalesi

 

Karatay Hakkında
Karatay Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Karatay otobüs bileti satan firmaları, Karatay otobüs bilet fiyatları, Karatay otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Konya, Karatay

Karatay ilçesi, Konya´nın üç merkez ilçesinden biridir. Bu nedenle Karatay, aslında Konya´nın merkezidir. 2780 metrekarelik nüfusa sahip olan Karatay, son yıllarda ülkenin dört bir tarafından göç akınına uğramaktadır. Öyle ki, 1990 yılında 170 bin olan Karatay nüfusu, 2015 yılında yaklaşık 300 bine kadar çıkmıştır. Denizden 1015 metre yüksekte yer alan Karatay sınırları içerisinde turistik pek çok merkez bulunur. Mevlana Müzesi de bunlardan birisidir. Bu müze, yerli yabancı pek çok insanın ilgisini çekmektedir. Karaçay ilçesinin adını Anadolu Selçuklu Devleti eşraflarından biri olan Celalettin Karatay´dan aldığı söylenmektedir. Bu şahsın, Karatay´a bıraktığı en güzel miras kuşkusuz ki, Karatay Müzesi´dir. İlçe, 1987 yılında resmî gazetede yayımlanan yazı sonucunda ilçe olma statüsüne erişmiştir. Karatay´ın turistlerin uğrak noktası olmasının bir başka sebebi ise Şems-i Tebrizi´nin makamının ilçe sınırları içerisinde yer almasıdır. Bu nedenle ilçe, oldukça otantik bir havaya sahiptir. Karatay otobüs bileti almak Konya otobüs bileti almakla eşdeğer olduğundan ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

En Çok Tercih Edilen Karatay Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus